top of page

Sıkça Sorulan Sorular

 Derecem.com nedir?

Lise öğrencilerine, üniversite sınavında derece yapmış üniversite öğrencilerinin koçluk(Mentörlük) yapmasını sağlayan bir platform.

Üyelik ücretli mi?

Hayır, siteye üye olmanın herhangi bir ücreti yoktur. Ama mentörden hizmet almak istediğinizde, seçtiğiniz hizmet türüne göre ücret ödemeniz gerekmektedir.

 Ne işe yarar?

Derecem sayesinde lise öğrencileri üniversite öğrencisi ile direkt iletişime geçebilecek ve akıllarına takılan her bir noktayı onlara sorabilecek, çözüm isteyebilecek. Derecem sayesinde lise öğrencisi ile aynı süreçlerden henüz geçmiş, derslerin içeriğini bilen üniversite öğrencisi, danışman hocasından ya da PDR öğretmeninden daha iyi hizmet verecek. derecem.com bir konu hakkında danıştığınız öğretmeninizin “Benim bir öğrencim vardı, ... yaptı ve başarılı oldu.” klasik cümlesindeki öğrenci ile direkt iletişime geçme fırsatı yaratıyor.

Verdiğim ücretin karşılığı ne?

Verdiğiniz ücret seçtiğiniz mentörden seçtiğiniz hizmet şekline göre bir ay boyunca derecem.com ücret garantisi ile hizmet almanızın bedeli veya tek görüşme yapmanın bedelidir. Program yapma, yapılan programın takibi, psikolojik destek, soru çözümü, konu anlatımı vb. şeyler verdiğimiz hizmetlerdir. Verilen hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak için koçlarımızın profillerini inceleyiniz.

 Derecem.com koçları(Mentörleri) ne gibi hizmetler veriyor?

Koçlarımızın verdiği hizmeti kendileri belirliyor yani verilen hizmet ve yöntem koçtan koça değişmektedir. Verilen hizmet hakkında fikir edinmek için koçların profillerine bakmanız yeterli olacaktır. Ücretsiz ön görüşme yaparak ayrıntıları koçunuzla konuşabilirsiniz.

 Ders konu anlatımı olacak mı?

Koçlarımızın konu anlatımı yapmak gibi bir sorumluluğu yoktur. Ama koçun kendisi isterse yapabilir, koçların verdikleri hizmetlere profillerinden ulaşabilirsiniz.

Hizmet nereden ve nasıl verilecek?

Öncelikle WEB sayfamız üstünden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak kayıt olmanız gerekiyor. Ardından koçların profillerine bakıp kendinize uygun bir koç seçmeniz gerekiyor. Koçunuzu seçip sitemize kaydolduğunuz telefon numarası ile Telegramı indirdikten sonra hizmet almaya hazırsınız demektir. Koçunuz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

 Telegram nedir?

Telegram play store ve app store'dan kolaylıkla indirebileceğiniz görüntü paylaşımı ve mesajlaşma olanakları sunan Whatsapp benzeri bir uygulamadır(Application). Koçunuzla telegram üstünden mesajlaşabilecek, görüntü paylaşabilecek ve sesli arama yapabileceksiniz.

bottom of page