top of page

Elif i. A.

Boğaziçi Üniversitesi

Psikoloji

İlkokul yıllarımdan itibaren oldukça aktif bir öğrenciyim. 5. sınıftan lise son sınıfa kadar Bilim ve Sanat Merkezi'ne devam ettim, çeşitli projelerde, etkinliklerde yer aldım.
Liseyi okumak için Sivas’tan İstanbul'a geldim. Lise’de 3 yıl tiyatro yaptım, 2 yıl UGO programına devam ettim, 2 TÜBİTAK projesi yaptım. Çeşitli sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulundum, gezilere gittim.
Bu süreç içerisinde derslerimi de hep iyi bir seviyede tutmaya, iyi bir temel oturtmaya çalıştım. 11. ve 12. sınıfta da yine sosyal etkinliklerden geri durmadım ve derslerimle beraber yürüttüm. Neticede hayalimdeki bölüm ve üniversiteye güzel bir çalışma sonucu kavuştum. Bu süreçte elbette ki her arkadaşımız gibi sendelediğimiz anlar oldu ki olması bizleri bir adım ileriye götürdü.
Sınava çalışırken hep kendimi tanımaya, kendi sistemimi oluşturmaya çaba gösterdim. Bu süreçte kendime her zaman sorduğum birtakım sorular oldu ve bunları cevaplayarak ilerlemeye çalıştım. Ben nasıl öğreniyorum, nasıl öğrenmekten keyif alıyorum diye kendime hep sordum. Bu zamanlarda da “ileride benim geçtiğim yollardan geçecek arkadaşlara yol göstermek istiyorum” düşüncesi hep aklımdaydı. Kendim sınava hazırlanırken de sınav sonrasında da elimden geldiğince arkadaşlarıma, çevremde bana sınava dair her konuda danışan kişilere destek oldum, tecrübelerimi aktardım ve onların da kendilerine aynı soruları sorarak ilerlemeleri için yardımcı oldum. Hala da çevremde her kim bu yolda yardıma ihtiyaç duyuyorsa elimden geldiğince yardımcı olmaya gayret ediyorum ve bu durum beni mutlu ediyor. Sosyal hayatla beraber akademik hayatımızda da güzel başarılar elde edebileceğimizi göstermek, sınav senesini bizden bir sene götürmek yerine bize güzel şeyler katan bir sene haline çevirmeye yardımcı olmak, tecrübelerimi paylaşmak ve kısacası sizlere destek olmak için her zaman hazırım. İlerleyeceğimiz yolu karşılıklı olarak, özellikle sizin beklentilerinize göre belirleyeceğiz. Seve seve destek olmaya hazırım! 😊

Elif i. A.
ortalama puan 5 5 üzerinden, toplam 1 oy, Kişi
istockphoto.jpg

Muhterem Tuna

Kendisi bana çok yardımcı oldu çok iyi bir insan. Hayatımda daha farklı bir bakış açısıyla bakmamı sağladı. Tanıştığım için çok memnunum. Gerçekten tavsiye ederim.

04de2e31234507.564a1d23645bf.gif

1/1

bottom of page