top of page

Begüm G.

Boğaziçi Üniversitesi

Psikoloji

Eşit ağırlık 113.sü Kesintisiz bir başarı grafiği sergilemedim lise yıllarımda.Karar verip pes ettiğim, kendimden şüphe ettiğim dönemler çok oldu. Puanım tutuyor diye fen lisesine yerleştim ve lisenin ilk iki yılını kaybolmuş bir şekilde geçirdim. Ben ne yapmak istiyordum ya da çevrem ben ne işle uğraşsam biraz daha iyi olurdu bilmiyordum. Yolun sonunu adlandıramayınca da yolun kendisi pek anlamlı gelmiyor insana. Hedef olmayınca bu yüzden insan çalışamıyor.
Fen lisesinden temel liseye geçişim sırasında görebileceğim çoğu öğrenci profilini gördüm, onları ve yanlışlarını inceleyerek o yollara sapmadan kendim çabalayıp eksik yanlarımı kapamaya çalıştım.Bu uğraşım içerisinde bana sahip çıkan, özel ilgi gösteren hocalarım kendimi güvende hissetmeme çok yardımcı oldu; onların değerini zaman ilerleyip de sınav yaklaştıkça daha çok hissettim.
Ben bu sınava hazırlık sürecinde disiplini ve çalışmanın aslında ne demek olduğunu öğrendim. Bu kavramlar herkes için farklı bir anlama gelse ve uygulanış tarzları farklılık gösterse de belli prensiplerin genel olarak uygulanabileceğini düşünüyorum. Mentörlük yaparken 'nasıl program yapılır, gün nasıl düzenlenir ve nasıl masanın başına oturup önündekine odaklanılır' başlıklarına ayrıca bir önem vereceğimi; sürecinizi ve yaşadıklarınızı dinleyip kendiniz hakkında var olabilecek ön yargılarınızı (ben yapamıyorum,anlayamıyorum) kırmak için uğraşacağımı belirtmek istiyorum. Bana lisede öğretmenlerimin verdiği desteği borç bilip, size de bu süreçte bu güveni temin etmek ve rahat hissettirmek için elimden geleni yapacağım. Günü düzenleme(plan ve program), bu sürecin bir haritasını çıkarma, motivasyon ve disiplin,çalışma hataları,hangi derse nasıl çalışılır vb. gibi konularda yardımcı olabilirim. Ayrıca soru çözümünde de destek olmaya çalışırım.
Sizinle tanışmaya can atıyorum, yakında görüşmek umuduyla!

"

Begüm G.
ortalama puan 5 5 üzerinden, toplam 2 oy, Kişi
istockphoto.jpg

Şevval D.

Doğru bildiğim birçok yanlışı görmemde ve mentalitemin değişmesinde yardımcı oldu. Anksiyetemin azalmasında da çok önemli rol oynadı. Bunların dışında zaten akademik anlamda inanılmaz yardımı dokundu.

04de2e31234507.564a1d23645bf.gif

1/2

bottom of page