top of page

Aydın K. Ş.

Boğaziçi Üniversitesi

Psikoloji

Selamlar arkadaşlar, ismim Aydın Kaan, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim.

Lise dönemim hem akademik hem sosyal açıdan çok doyurucu geçti. Son seneye geldiğimde bile sınav stresi yaşadığımı pek hatırlamıyorum. Bunun sebebini tamamen lise yıllarımda geliştirdiğim koruyucu faktörlere bağlıyorum. Bu faktörlerin neler olduğunu, nasıl optimum seviye stres ile sınava girebileceğinizi sizinle paylaşmayı çok isterim.

Mezun olduktan sonra bir buçuk sene lise öğrencilerini üniversite sınavına hazırlayan bir dershanede çalıştım, iki senedir de özel ders veriyorum. Öğrencilere en büyük katkımın, onları anlamak ve kendi yollarını çizmesinde rehber olmak olduğunu düşünmüşümdür. Bu işe devam etmemi sağlayan en büyük motivasyonum ise aldığım motive edici geri bildirimler :)

Bazen en zorlu süreç sınav yılı gibi gözükse de, üniversiteyi kazanınca oluşan boşluk ve 'Şimdi ne olacak?' belirsizliği de son derece zorlayıcı olabiliyor. Bu noktada elimden geldiğince kendi üniversite yaşamım ve şu ana kadar yaptığım faaliyetler ile edindiğim tecrübeler üzerinden size yardımcı olmaya çalışacağım. Çünkü gözlemlediğim kadarıyla, üniversite hakkında konuşup gelecek yıllarla ilgili gerçekçi hedefler ve idealist hayaller kurmak pek çoğumuz için sınav sürecini çok daha çekilir kılıyor!

Son olarak, dikkat dağınıklığı, zaman yönetimi, motive olamama,nasıl çalışacağını bilememe gibi noktalarda da, bir psikoloji öğrencisi olarak, elimden gelen desteği vereceğimi belirtmek isterim :)

Görüşmelerin online veya yüz yüze yapılması konusunu size bırakıyorum. Nasıl rahat edecekseniz, size ayak uydurabilirim :)

Herkese başarılar!

Aydın K. Ş.
ortalama puan null 5 üzerinden, toplam 150 oy, Kişi
bottom of page