top of page

Hikayemiz

Lisedeyken öğretmenlerime göre parlak bir öğrenci olmama rağmen akademik ve psikolojik desteğe ihtiyacım olduğunu hissediyordum. Çevremde benim geçeceğim yollardan geçmiş ve başarılı olmuş, soru sorup tavsiye alabileceğim kimse yoktu. Öğretmenlerime danıştığımda "Benim bir öğrencim vardı. Şunları yaptı ve başarılı oldu." şeklinde cevaplar alıyordum. Buradan yola çıkarak, derece yapmış öğrencilere direkt ulaşma fikriyle Derecem'in tohumlarını atmış oldum.

Boğaziçi Üniversitesini kazandıktan sonra bu fikri kafamda olgunlaştırdım ve birkaç arkadaşımla beraber henüz üniversitedeyken Derecem'i kurmak için çalışmalara başladık. Yönetim ekibi ve çalışanlarının tamamı üniversite öğrencisi olan Derecem platformunu oluşturduk. 

İki yıl gibi kısa bir sürede arkamıza yüzlerce memnun öğrenciyi de alarak İstanbul Ticaret Odası, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı gibi birçok kurumdan destek aldık. Öğrencilerimize kattığımız faydaların yanında, onların da görüşlerini alarak kendimizi daha da geliştirdik ve her döneme çok daha heyecanlı, çok daha gelişmiş bir şekilde girdik.

Biz ilk günkü heyecanımızı hala koruyor ve daha fazla öğrenciye ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Seni de bir kahvemizi içmek için her zaman ofisimize bekliyoruz!

 

Derecem kurucusu Serdar Duman

Boğaziçi Elektrik Elektronik Mühendisliği Mezunu

 

bottom of page